Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Geçit; “Şampiyon Sporcularımızla Gurur Duyuyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, 15 ile 19 Mayıs günleri arasında İstanbul’da düzenlenen Dünya Kupası Kick-Boks Şampiyonasında 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza atan Yeşilyurt BelediyesporKulübü Kick-Boks takımının teknik heyeti ile sporcularını ağırladı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan

Yeşilyurt Belediyespor Kulübü çatısı altında kurulduğu günden bugüne kadar ulusal ve uluslararası organizasyonlarda kazandığı madalyalarla Malatya’nın gururu olan Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, İstanbul’da düzenlenen Dünya Kupası Kick-Boks Şampiyonasında elde ettiği başarılarla isminden bir kez daha söz ettirdi.

Turnuvaya üç sporcu ile katılan Yeşilyurt BelediyesporKulübü Kick-Boks Takımında forma giyen Ömer Faruk Yılmaz94 kg’da Gençler Dünya Kupası Şampiyonu olurken, Ali Pusat Doğan 63 kg’daYıldızlar Dünya Kupası Şampiyonu, Ebubekir Kağan Kılınçise 52 kg’da Yıldızlar Dünya Kupası ikincisi olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Yeşilyurt BelediyesporKick-Boks Takımı Antrenörü Yakup Yiğit beraberinde Dünya Kupası Kıck-Boks Şampiyonasından büyük bir zaferle ayrılan Ömer Faruk Yılmaz, Ali Pusat Doğan ve Ebubekir Kağan Kılınç’ın yanı sıra 2023 yılında Kick-BoksA Milli Takımına seçilen Türkiye Şampiyonu Zekeriya Hamza Özpolat ve Mehmet Deveci ile birlikteYeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit’imakamında ziyaret ettiler.

Yeşilyurt BelediyesporKick-Boks Takımı Antrenörü Yakup Yiğit, takıma verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhanGeçit’e teşekkürlerini sundu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit ise, Malatya’ya Dünya Kupası Şampiyonluğuyla gelen genç sporcularla gurur duyduklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi olarak spora ve gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Geçit, “ İstanbul’da düzenlenen Dünya Kupası Şampiyonasında iki altın, bir gümüş madalya kazanan genç sporcularımızın başarılarından gurur duyuyoruz, göğsümüzü kabarttılar. Yakup Yiğit hocamızı ve sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum.Bu önemli başarılar, sporcularımızın ve antrenörlerimizin özverili çalışmalarıyla elde edilmiştir. Hepsini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Belediye olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.