Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Gürkan Canlarını Feda Eden Şehitlerimizi Ve Gazilerimizi Rahmetle, Minnetle Anıyorum

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı

Başkan Gürkan yayınladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaptığı bir konuşmada ‘İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur’ diyerek, tarih sahnesinde var olma yolunda şahsi değil milleti adına hareket ettiğini belirtmektedir.

Evet, Türk milletine çağdaş ve bağımsız bir Türkiye bırakan Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyoruz. Yine, Mustafa Kemal Atatürk bir konuşmasında da ‘Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez’ derken verilen Kurtuluş Mücadelesine atıfta bulunarak, adeta bu günlere de bir mesaj vermektedir.

Son yıllarda art arda yaşadığımız Pandemi, Elazığ Depremi ve son olarak 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra millet olarak göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlik tüm dünya tarafından hayretle karşılanmış, böylesine büyük bir felaketin altından da ancak Türk Milletinin çıkabildiği dile getirilmiştir.

Millet olarak birlik ve beraberliğimizi daimi kıldığımız sürece ilerleyecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız. Bunun için de daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, vefatının 85. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.