Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çınar; “Türkiye Yüzyılı Öğretmenlerimizin Omuzlarında Yükselecek”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt İlçesine yeni atanan öğretmenleri Gedik Oba Çadırında ağırlayarak, günlerini tebrik etti. Türkiye Yüzyılının öğretmenlerin omuzlarında yükseleceğini söyleyen Başkan Çınar, gelecek nesilleri inşa eden öğretmenlerin ortaya koydukları azim, gayret ve fedakârlığın her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet

Yeşilyurt İlçesine yeni atanan öğretmenler, Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel bir programda biraraya geldi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde Gedik Oba Çadırında düzenlenen programa; Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, Şube Müdürleri ile öğretmenler katıldı.

Düzenlenen programdan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunan Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, yaşanan deprem felaketinden dolayı öğretmenler gününü buruk kutladıklarını ifade ederken, “ 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde ilçemizde üç öğretmenimiz ile varlık nedenimiz olan 81 öğrencimizi kaybettik, Allah mekanlarını cennet eylesin.Öğretmenlik mesleği birçok zorluğu içerisinde barındırmaktadır.Biz bunu deprem sürecinde bizzat gördük.Öğretmenlerimiz çadır kurdu, çorba dağıttı, yardım paketlerini dağıttı ve birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldı.” diye konuştu.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır ise öğretmenlerin enerjilerinden üst seviyede yararlanmak istediklerini söylerken, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada; “ 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü canı gönülden tebrik ediyoruz.Bakanlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sadece 24 Kasım’a hapsedilmiş bir Öğretmenler Gününü kabul etmiyoruz.365 gün, her an saat ve her saniye bizler için çok kıymetlisiniz ve çok değerlisiniz.İlk atamalarla şehrimize ve ilçemize gelen öğretmenlerimizin ilk öğretmenler günlerini ayrıca kutluyorum.Yaptığınız iş, üstlendiğiniz vazife her zaman çok kıymetlidir ancak bu şehrin bu tablosu içerisinde üzerine koyacağınız her taş çok daha anlamlı ve kıymetlidir.Sizin bu genç enerjinizden üst seviyede yararlanmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, öğretmenlerin tarih boyunca sevgi, emek, sabır, fedakârlık ve büyük bir özveri ile toplumun bütün kesimlerine yol gösteren insanlar olduğunu söyledi.

Konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlayan Türkiye Yüzyılında öğretmenlere çok büyük görevler düştüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlk atamalarında şehrimize ve ilçemize gelen değerli öğretmenlerimizi bu özel günde misafir etmekten çok büyük onur duyuyoruz. İlçemize atanan 136 öğretmenimize şehrimize ve ilçemizi hoşgeldinizdiyorum, ayrıca ilk öğretmenler gününüzü de tebrik ediyoruz. Sizlerle birlikte inşallah güzel çalışmaların altına imza atacağız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sosyal ve kültürel yönden en iyi şekilde yetişmesinde, topluma faydalı bireyler kazandırılmasında emek veren öğretmenlerimize saygımız ve sevgimiz her zaman sonsuzdur. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için Türkiye Yüzyılı’nda öğretmenlerimizin aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesinde çok önemli görevler üstleneceklerdir.  Ülkemizin dört bir tarafında her türlü şart ve durumda görevlerini başarıyla ifa eden öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi olarak eğitime çok büyük destekler sağladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Yeşilyurt’umuz nüfus bakımından 27 kentten daha büyük, Doğu Anadolununda ayrıca en büyük ilçesidir.Tarihiyle, kültürüyle, geleneksel hayatıyla, yemekleriyle, gezinti alanlarıyla ve en önemlisi misafirperver ve hoşgörülü insanlarıyla Anadolu medeniyetinin tüm kadim değerlerine sahip bir ilçeyiz.6 Şubat’taki depremler ilçemize çok büyük zararlar verdi.Deprem öncesinde çok büyük organizasyonlar planlamıştık, ilçemizin cazibesini artıracak çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacaktık ancak deprem herşeyi alt üst etti.Bütün zorluklara rağmen yılmadan, yorulmadan, pes etmeden, ümitsizliğe düşmeden ve yeise kapılmadan tüm vatandaşlarımızla el ele verip şehrimizi yeniden inşa edeceğiz.İlçemizde eğitim ve öğretimin aksamaması için çok büyük gayretler gösterdik, imkanlarımızı seferber ettik.Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yönelik sosyal ve psikolojik destekler sağlayacak organizasyonlar yaptık.Gıda dağıtımları, çadır ve konteynırların kurulumu, yemek dağıtımları noktasında çok büyük emek sarfettik.Bir ve beraber olmak zorundayız.Devletimizin büyük destekleri ışığında hep birlikte el ele verip bu süreci inşallah atlatacağız.Biz mücadele etmeyi severiz, birbirimize destek vermezsek ilerleyemeyiz.Yeşilyurt Belediyesi olarak bilgiye, eğitime, kültüre ve sanata çok büyük önem veriyoruz. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizle ortaklaşa yaptığımız faaliyetler ve organizasyonlarla ilçemizin eğitim vizyonunun gelişmesine katkı sunuyoruz.Yazar öğrenci buluşmalarından bilgi yarışmalarına, öğrencileri bilgilendirecek panellerden çeşitli organizasyonlara kadar her alanda uyumlu ve koordineli çalışıyoruz. İlçemizin dört bir tarafında hizmet veren yeşilkonaklarımızla, sanat, kültür ve gençlik merkezlerimizle eğitim hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmekteyiz. İlçemizdeki okullarımızın en güzel şartlarda eğitim vermesi için her türlü desteği sağlıyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlıklı, huzurlu ve güvenli alanlarda eğitim süreçlerini devam etmesi için imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Genç öğretmenlerimizin enerjileri ve destekleriyle inşallah daha güzel etkinliklerin altına imza atacağız. Görevini icra ederken hayatını kaybeden şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, emekli olan ve görevine devam eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğretmenlere hazırlanan hediye paketleri takdim edildi.

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatı doğrultusunda Yeşilyurt İlçesinde görev yapan tüm öğretmenlere çeşitli hediyeler gönderdi.