Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karakuş Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş seçim çalışmaları kapsamında bugün Fuzuli Caddesindeki esnafları ziyaret etti.

CHP Battalgazi Belediye Başkan

Ziyaretten önce bir açıklama yapan Karakuş, “Parti meclis toplantımız sonucunda alınan karar doğrultusunda 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Battalgazş Belediye Başkan Adayı olduğumu tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm Parti Meclis Üyelerimize ve Malatya Milletvekilimiz ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Veli Ağbaba’ya teşekkür ediyorum. CHP son seçimlerde ikiye katlanarak artırılan oylar ve yazılan başarı hikayesi bu seçimlerin de adeta fragmanıdır. Bizler Malatya’da genel seçimlerin ardından hiç vakit kaybetmeden çalışmalara ilk başlayan parti olarak gezilmedik, ayak basılmadık tek nokta bırakmayacağız. Elde edilen başarının üstüne ekleyerek giderek Malatya’da yeni bir başarı hikayesi yazmaya inançlı ve kararlıyız.” ifadelerine yer verdi.

Fuzuli’de esnaf gezisinde mevcut hükümetin özellikle Malatya’da depremzedeler için hiçbir varlık gösteremediği gibi, vatandaşı her konuda mağdur etmeye devam ediyor diyen Karakuş, “ Malatya büyük bir deprem geçirdi. Ve halen yaralar sarılmadığı gibi, vatandaş ne yapacağını kara kara düşünmekte. 6 Şubat’tan bu yana Malatya’da sanki deprem olmamış havası yaşatılıyor. Şehir merkezi yok olmuş. Doğru dürüst bir çalışma yok. Malatya virane olmuş ama birilerinin umrunda dahi değil” ifadelerini kullandı.

Depremzede vatandaşlarının önceliğinin barınma olduğuna dikkat çeken Karakuş, “Mühendisler, sorumlular, müteahhitler gözaltına alındı tutuklandı. Kimin suçu varsa bedelini ödemelidir. Ama sadece müteahhit ile olmaz. Bostanbaşı’na imarı kim vermişse, hangi belediye başkanı vermişse, kim 12 kata izin vermişse, yerel yöneticilerin de bedelini ödemesi gerekiyor. Malatya’da bir cezasızlık kültürü var. İmar verenlerin de kat verenlerin de cezasını çekmesi lazım. “şeklinde tepkilerini dile getirdi.

TOBB verilerine göre  depremin  istihdama en olumsuz yansıdığı iller Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman illeri olmuştur açıklamasını yapan Karakuş, “ Malatya hep üvey evlat muamelesi gördü. Özellikle 6 Şubat depreminden sonraki geçen süre 1 seneyi aştı. Ne yapıldı halen yıkımlar tamamlanamadı. Herşey sanki güllik gülistanlık. Depremzede vatandaşlar unutuldu. Emekliler kan ağlıyor. Depremzedelere söz verilen eşya yardımlarından ses yok. Halen orta hasarlı binaların akibeti belli değil. Şehir nasıl dizayn edilecek kimsenin bilgisi yok. Bu kadar sorunlar varken Malatya’da değişimin vakti sizce de gelmedi mi?” dedi.

Fuzuli Caddesi esnafları CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş’u tebrik ederek başarılar diledi.