Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Malatya’da esnaf işyerine, vatandaş evine kavuştuğunda bayram yaşanacaktır”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kurban Bayramı nedeniyle esnaf ziyaretlerini sürdürdü.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar

Ankara Çarşısı’ndaki esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Şevket Keskin, “6 Şubat depremlerinden itibaren hep sahada olduk. Sahada olup biteni, sorunları ve talepleri sürekli gündeme taşıdık.  Malatya’da özellikle ticaretin yeniden ayağa kaldırılmasına yönelik projeler hızlı bir şekilde hayata geçirilmeli. Şu anda yaklaşık 3 bin esnafımız konteynerde, binlerce esnafımız ise hiç faaliyete geçmeden bayrama giriyor.  Malatya’da 120 binin üzerinde hemşehrimiz konteynerde, on binlerce hemşehrimiz ise gurbette bulunuyor. Malatyalılar önümüzdeki Kurban Bayramı’nı evinde ve kalıcı işyerlerinde karşılamalı.  Malatya’da esnaf işyerine, vatandaş evine kavuştuğunda bayram yaşanacaktır.” dedi.

Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi ve yerinde dönüşüm projelerinin hızlı bir şekilde başlatılması gerektiğini belirten Keskin, “Malatya’da cevabı olmayan bir tek sorun ve problem kalmamalı. Vatandaş ve esnaf günü soru işaretleriyle değil, yarına umutla bakarak kapatmalı” ifadelerini kaydetti.