Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prof. Dr. İbrahim Gezer, Büyükşehire Bağımsız Aday Oldu

Malatya’da 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere yönelik hareketlilik artıyor. Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir basın toplantısında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız adaylığını açıkladı. Gezer, bu kararıyla ilgili projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Malatya'da 31 Mart'ta yapılacak

Programda Konuşan Prof. Dr. İbrahim Gezer;” Malatya ve Malatyalılar olarak epey süredir büyük düşünmeyi unuttuk. Hayal kurmayı unuttuk. Rüya görmeyi, umudu unuttuk. İtiraz etmeyi, sorgulamayı unuttuk. En önemlisi Malatyalılık ruhunu unuttuk” dedi.

Depremlere Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Konularında Vurgu Yaptı

Gezer, 6 Şubat depremlerine de değinerek, şehrin yeterince depremlere hazırlanamadığını ve kentsel dönüşüm projelerinin yetersiz olduğunu ifade etti. Bu nedenle Malatya’nın depreme dirençli bir şehir olması için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda, diğer ülkelerde 9 büyüklüğündeki depremlerde minimum kayıp yaşanırken, Malatya’nın daha küçük depremlerde bile büyük kayıplar verdiğine dikkat çekti.

Malatya’nın Potansiyelini Vurgulayarak Çağrıda Bulundu

Malatya’nın potansiyel açısından Türkiye ve dünya ortalamasının üstünde bir şehir olduğunu belirten Gezer, yaşam standardının ve refah düzeyinin bu potansiyele oranla düşük olduğunu ifade etti.

Programda Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya’nın son 5 yılda hızla yoksullaşan 5 il arasında yer aldığını ve bu durumun değişmesi için adaylığını açıkladığını belirtti. Gezer, Malatya’nın potansiyelini vurgulayarak, şehrin ve halkın birlikte hareket ederek daha iyi bir gelecek inşa edebileceğini ifade etti.

bülten