Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Tarladan Fırçaya” ve “Sıfır Atık ve Çevre” Temalı Sergiler Düzenlendi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi,

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Battalgazi Meslek Yüksekokulu, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı 2. sınıf öğrencileri Boya ve Parfüm Bitkileri dersi kapsamında Prof.Dr.Zehra Tuğba MURATHAN danışmanlığında “Tarladan Fırçaya” adlı sergi düzenledi. Sergi açılışı Rektör Prof. Dr. Recep BENTLİ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan GÜNDÜZ, Genel Sekreter Ahmet Selim ÖZKAN, Battalgazi MYO Müdürü Prof. Dr. Şanlı KABAKTEPE tarafından gerçekleştirildi.

Battalgazi MYO bahçesinde düzenlenen sergide öğrenciler, bitkilerden elde ettikleri doğal boyalarla yaptıkları resimleri ve yiyecekleri ve yavaş moda akımının bir parçası olan bitkisel boyalarla batik, kumaş boyama ve ekolojik baskı (hapa-zome, buharda rulo)teknikleri kullanarak hazırladıkları tekstil materyalleri sanatseverlerle buluşturdu.

Ayrıca Battalgazi Meslek Yüksekokulu, Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı öğrencileri tarafından “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında sıfır atık ve çevre temalı sergi, Doç. Dr. Gülçin Beker AKBULUT ve Dr. Öğr. Üyesi Elif ÖZBEY sorumluluğunda Battalgazi Yerleşkesi Konferans Salonu Fuaye alanında düzenlendi. Sergi açılışı Üniversitemiz Rektör yardımcısı Prof. Dr. Orhan GÜNDÜZ,  Genel Sekreter Ahmet Selim ÖZKAN ve Battalgazi MYO Müdürü Prof. Dr. Şanlı KABAKTEPE tarafından gerçekleştirildi.