Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esenlik Şirketi 40. Marketini 100. Yıl Kent Parkında Hizmete Açtı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’ya kazandırılan 300 dönümlük 100. Yıl Kent Parkı alanı içerisinde Malatyalılara hizmet verecek olan Esenlik Marketlerinin 40. Şubesinin açılışı düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından

Açılış programına Malatya Adliye Sarayı temel atma törenine katılmak üzere ilimize gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Protokolü katıldı.

Esenlik Şirketi Genel Müdürü Ata Ünlü Market açılışı sırasında yaptığı açılış konuşmasında, “Sayın Başkanımız Malatya’da nasıl hizmet destanı yazdıysa bizlerde Esenlik Şirketinde hizmet destanı yazmaya gayret gösterdik. Malatyalılara layık olmaya çalıştık” dedi.

Başkan Gürkan: Esenlik Marketleri deprem sürecinde vatandaşlarımızın yaşayacağı sıkıntıların önüne geçti.

Esenlik Marketlerin 40. Şubesinin açıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Esenlik Şirketimiz fiyatlar noktasında piyasayı regüle etmektedir. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan diğer şirketlerimizde şehrin piyasasını kontrol etme noktasında önemli görevler üstlendiler. Özellikle beton piyasasının hat safhaya vardığı bir dönemde Esenlik Şirketimizin ve MESTON Şirketimizin beton santralleri kurması piyasayı regüle etti. 100. Yıl Kent Parkı Malatya’nın en büyük parklarından biri. Her türlü spor aktivitelerinin yapılacağı bir parktır. Parkımız içerisinde sadece kamu adına Esenlik Şirketimizin Marketini açıyoruz. Başka herhangi bir ticari alan olmayacak. Sosyal tesisleri de Büyükşehir Belediyemiz Şirketlerinden BELSOS şirketimiz vatandaşlarımıza hizmet verecek.

Sayın Bakanımızın programında olmamasına rağmen bizleri kırmayarak programımıza katıldıkları için bütün Malatyalılar adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Esenlik Marketimiz aynı zamanda gazi bir markettir. Deprem sürecinde vatandaşlarımızın yaşayacağı sıkıntıların önüne geçti. Bazı marketlerimiz tamamen yıkıldı. Marketimizin bölge halkına, Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakan Tunç: Malatya’mızda Büyükşehir Belediyemizin ve Hükümetimizin çok önemli çalışmaları ve hizmetleri var

Battalgazi’nin diyarı, Kayısının başkentinde olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,“Malatya’mız bundan bir yıl önce büyük bir acı yaşadı 11 vilayetimizle birlikte. Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören illerimizden bir tanesidir. Depremin yıl dönümünü yaşadık ve aradan geçen bir yılda depremin yaralarını sarmak için şehirlerimizi yeniden inşa etmek için çalışmalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla, yerel yönetimleriyle el birliği ile şehirlerimizi yeniden inşa ve ihya etmeye çalışıyoruz. Bugün Malatya’mızda Malatya Adalet Sarayının temel atma töreni için Malatya’da sizlerle beraberiz. Sayın Başkanımız temel atma töreninden önce Esenlik Şirketi bünyesinde 40. Marketin açılışına bizleri davet etti. İnşallah 41’de olur ve 41 kere maşallah deriz. Malatya’da fiyatları dengeleyen Malatya için büyük ve güzel bir hizmet. Malatya’mızda Büyükşehir Belediyemizin ve Hükümetimizin çok önemli çalışmaları ve hizmetleri var. Bu güzel eserlerden dolayı, Malatya’ya değer katan bu yatırımlar nedeniyle SayınBaşkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada bu çalışmalar hükümetimiz yerel yönetimle uyumu sayesinde çok daha ileriye taşınacaktır. Depremin yaralarını da inşallah süratle sarmanın gayretinde olacağız. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Rabbim birdaha böyle acılar ülkemize milletimize yaşatmasın. Esenlik marketinin bölgeye Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Esenlik Marketlerinin 40. Şubesi 100. Yıl Kent Parkı içerisinde açılarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.